Ze života fotografky: shrnutí roku 2022

Jeden z cílů pro tento rok? Více vás zasvětit do toho, co dělám a prožívám. Proto tu pravidelně budete vídat měsíční zápisky ze života fotografky. Doufám, že vás budou bavit a sem tam Vás obohatí o pár tipů. Třeba na zajímavé osobnosti, produkty nebo služby.

Rok 2022 byl pro mě náročnější než předešlý. Ve sletu osobních událostí, jsem všechnu svou sílu soustředila na focení. Proto jsem trochu odsunula vše ostatní a věnovala se hlavně práci a také sama sobě. Ale to je kapitola asi do jiného článku. 😀

V tomto se dozvíte pár tipů, které mohou být inspirací pro Vás na zajímavé produkty a služby nebo inspirativní osoby, které můžete sledovat. Obohacené mým komentářem. A s jedním velkým poselstvím: DĚKUJI! Všem, se kterými jsem navázala spolupráci.

Jdeme na to:

Když máte pocit, že se vyplatí spojit s projektem, nebojte se na sebe poukázat a jako první je oslovte. Přesně tímto projektem se pro mě stal Seneb, kde jsme pokračovali ve spolupráci i v roce 2022. Jejich pomazánky (a pozor! nejen ty) jsou napěchované zeleninou a ovocem. A když otevřete jejich webové stránky www.seneb.cz vyskočí na vás mnou nafocené fotografie. Jupí! 🙂

Lucy is baking je nadaná pekařka, kde si uvědomuji, že mi na bedrech visí velká zodpovědnost pomoci ji dostat se do podvědomí na sociálních sítích. Už se neskutečně těším, až si otevře svou pekárnu, protože její produkty prostě MUSÍTE ochutnat! Mám takové podezření, že jsem přibrala pár kilíček z toho okusování při focení. 😀

I tento rok jsem fotila produkty. A to na na e-shop www.pawandyou.cz. Jejich sortiment je plný krásných a praktických produktů pro čtyřnohé mazlíčky.  

Fotit profíky při práci mě baví. Jedno takové jsem absolvovala s Moss barber. Naprosto špičkový barber v Mukařově. Kluky znám a vím, že na své práci neustále makají, zdokonalují se a na jejich výsledcích to je vidět!

Když mě oslovila paní Žaneta, že potřebuje nafotit jógové fotky, byla jsem nadšená! Jóga je mi blízká. Tyasa yoga sídlí v Hostivaři. Pokud jste z okolí, doporučuji si rezervovat své místo.

Koncem roku jsme si s Wooden Buddy slušně mákli. 😀 Já na fotkách a pan majitel při stěhování produktů před fotografické plátno. Pár kilo se během focení proneslo.

Navázala jsem také krásnou spolupráci s Lipno boathouse. Focení lifestylových fotek probíhalo dva dny. A já si vyzkoušela noc na vodě. Pokud si plánujete zahrnout během roku relaxační pobyt, tak si do kalendáře napište víkend na Lipně. Cítila jsem se tam opravdu dobře. V modulu Kometa ani nepoznáte, že spíte na vodě.

Setkání s holkami z Udrumi bylo pro mě hodně intenzivní! Tři inspirativní ženy. Každá jiným způsobem. A přesto je spojuje jedno. Láska k místní tvorbě a k udržitelnosti. To vše sjednocují na tržišti www.udrumi.cz. Fotila jsem pro ně jak business fotky, tak i produktové fotky a jednu úžasnou akci – Slou Days.

Zmínit musím také svatební sezónu. Každým rokem je Vás víc a víc. Ačkoliv je pro mě obor svatební fotografie nejnáročnější, tak si každou sezónu užívám! A to jen díky tomu, že si připadám jako součástí Vašich rodin. Mám štěstí na hodné a milé klienty. A i Vám patří velké DĚKUJI a DĚKUJI!

Pro rok 2023 stále přijímám termíny na svatební focení. Rezervujte si ten svůj co nejdříve. 🙂

Pivovarský dvůr Chýně je moje srdcovka! Majitelka restaurace má takové množství pozitivní energie a píle, že se není čemu divit, že tuto svoji zásobu zužitkovala při pořádání nejrůznější akcí pro děti a jejich rodiče. Málo kdo si uvědomuje, kolik úsilí stojí vše zorganizovat. Ale Jitka je jako střela a jde si za svým. Jaké akce bude pořádat i tento rok se dozvíte na jejich facebookových stránkách.

Měla jsem tu čest nafotit i jednu moc milou vernisáž, kterou zorganizoval pan Školník pro svého tatínka, který byl velkým umělcem. Na jeho práci se můžete podívat na www.skolnik.art.

Spoustu z Vás jsem nafotila jak ve studiu, venku nebo v kavárně. Portréty i rodinky. V přírodě i s vánoční tématikou. Mnoho z Vás se ke mně vrátilo během jednoho roku! Některé z Vás fotím od svatby dál po Vaší cestě. Je mi ctí, že jsem součástí vašich životních milníků. A stejně tak i vy jste součástí mé cesty, protože si mě vyberete za svou fotografku. A proto Vám patří OBROVSKÉ DÍK za to, že jste tu se mnou a využíváte mých služeb. DĚKUJI!

Ani tematická focení jsem tento rok nevynechala. Nebylo jich sice tolik, co jsem plánovala, ale stály za to! Focení ve vaně zaujalo. Na Tik Toku se video z backstage vyšvihlo pěkně vysoko. Z druhého bazénového focení jsem byla také extrémně nadšená s výsledkem. Lenča se jako modelka osvědčila a pózovala mi přesně tak, jak jsem potřebovala. Spoustu videí vzniklo také na Tik Tok nebo můj Instagram.

Nechybělo ani fashion cvakání s inspirativní Nikčou. Její móda a smysl pro jednoduché, ale originální outfity mě baví. Nikči nápady a postřehy doporučuji sledovat na instagramu. Odskočila jsem si také nafotit Helču. Její modrý outfit byl za mě zatím nejlepší, jaký jsme spolu zatím fotily.

Nemůžu se dočkat, co přinese rok 2023. Dejte mi do komentářů vědět, zda také bilancujete svůj rok a plánujete ten další? 🙂

Budu moc ráda, když mě budete sledovat tady na webu, ale i na mém Instagramu a Facebooku. Chystám spoustu věcí a budu Vás u toho potřebovat. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *