Udržitelná, minimalistická svatba

Vyhrála jsem lístky na svatební veletrh od www.veletrhsvatbarium.cz! Za výhru moc děkuji! Inspirovala mě k tomu sepsat inspiraci, poznatky a nápady, které jsem načerpala. Obsah jsem obohatila i o svůj průzkum, aby článek byl bohatší. A co se dozvíte?

Velkým tématem pro mě osobně je udržitelnost. A proto jsem ráda, že se udržitelnost začíná promítat i do svatebního dne. A proč takovou svatbu nezorganizovat tak, abyste šetřili materiál i svou peněženku a zároveň spotřebovali všechno. A pokud si myslíte, že taková svatba musí být nudná, tak vůbec. S udržitelností jde v ruku v ruce i minimalismus. Ve stejném duchu se ponese i tento článek. Věřím, že vás hlavně inspiruje. Určitě mi dejte vědět, jak se vám líbil. 😊

Už od žádosti ruky, začne náročné plánování a tvoření. Jedním takovým tvořením je svatební oznámení. To si můžete vyrobit buď sami, ručně, s vlastními malůvky. Nebo využít jednoduché grafické programy, jako je například Canva, a vytvořit své vlastní návrhy. Pozornost můžete věnovat detailům, které ze svatebního oznámení vytvoří o trochu osobitější kousek. Může jít o přidání kvítků, vlastní pečeť, která je teď velmi moderní, nebo obohacení o svou vlastní fotografii. Takové fotografie je nutné naplánovat s fotografem. I se mnou takové focení můžete zrealizovat. 😊 Fotografie se pak dají využít nejen na oznámení a jiné tiskoviny, ale i na dekoraci během svatby. Úžasným a pro mě naprosto geniálním způsobem, jak vytvořit udržitelnou pozvánku je projekt www.nechlaskuvyrust.cz, kterou sem musím sdílet. Oznámení je tištěné na semínkovém papíře. Až doslouží, zasadíte ho a vyroste vám květina. Většinou medonosná květina. To je geniální!  Moderním způsobem je i elektronická tvorba prezentace. Prostřednictvím webových stránek si můžete vytvořit na jednom místě přehledný program, pozvánku a hosty zde průběžně informovat a nasdílet dokumenty, případně fotografie. Kdo by se s tiskovinami nerad trápil sám, využijte ve svém okolí grafika nebo grafičku, kteří vám moc rádi pomohou a vy podpoříte jejich práci. 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

Na první pohled by se mohlo zdát, že uspořádat si svatbu ve stylu minimalismu a udržitelnosti stojí mnoho úsilí a času. Pro novomanžele, kteří nejsou tak kreativně založení to může být složitější. Proto je úžasné, že v dnešní době můžeme oslovit povolané odborníky. Neváhejte takové odborníky oslovit. Budou mít plno nápadů a zkušeností a vše vymyslí tak, aby ta udržitelnost měla smysl. Přesto bych tu ráda okrajově zmínila tipy, které vás mohou inspirovat a nakopnout k plánování.

Zdroj obrázků: Pinterest.com

Minimalistické obřady jsou dle mého názoru krásné, vkusné a něžné. Jsou důkazem toho, že méně je někdy více. I tady se fantazii meze nekladou. Od vlastnoručně vyrobené slavobrány po slavobránu využitou z koutů, které se nachází na místě, kde se svatba koná. Například slavobrána z mohutného stromu.

Zdroj obrázků: Pinterest.com

Velké komponenty, jako je slavobrána nebo tabule, doplňují ty malé ve formě dekorací. Nejkrásnější a zároveň tou nejlevnější variantou mohou být ručně nasbírané kvítí z louky nebo usušené květiny. Květiny zkombinujte se zelení a máte dokonale sladěnou dekoraci. Upcyklovat se dají i staré hrníčky a talířky, ze kterých můžete vyrobit třeba organizér na sweet bar. Výrobou jmenovek můžete strávit jeden, dva příjemné večery. Moderním detailem by mohli být například konfety vyrobené z listí pomocí děrovačky.

Zdroj obrázků: Pinterest.com

I hostina a zábava se dá zorganizovat tak, abyste využili materiál opakovaně, a aby se snědlo a vypilo co nejvíce s minimem odpadu. Pokud to do konceptu vaší svatby zapadá, tak je možné se se svatebčany domluvit, aby na hostinu donesli jídlo, které doma rádi vaří nebo pečou. Zároveň takový dar může být darem svatebním. Nebo z připraveného rautu připravit část jídla s sebou do znovu použitelných krabiček. Jako výslužku hostům. Už jsem na jedné svatbě viděla, že novomanželé dali několik limonád i vodu do velkých karaf, ze kterých si mohli svatebčané průběžně čepovat. Na svatební tabuli můžete opět využít různé hrnečky a talíře z vlastních zásob, pokud vám nevadí různorodost materiálu. I na posezení můžete použít materiál, který se využíval jinde. Příkladem jsou dřevěné palety.

Zdroj obrázků: Pinterest.com

To, co jsem tu sepsala je jen pouhé nakousnutí. Každé části dne bych se mohla věnovat podrobněji. A upřímně! Dost mě to bavilo! Tak pokud máte zájem o více takových článků, neváhejte mi dát zpětnou vazbu. Příště se můžeme ponořit více do detailů. 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *